Facebook
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Święta w górach w Białym Dunajcu k. Zakopanego 2021 Informacje o realizacji BONU TURYSTYCZNY

Akceptujemy płatności bonem turystycznym, przyjmujemy bon turystyczny!

ŚWIĘTA W GÓRACH 2021 - RODZINNY BON TURYSTYCZNY

Miło nam poinformować Państwa, że nasza firma akceptuje płatności bonem turystyczny. Proponujemy Państwu jego realizację na etapie zaliczki lub przy dokonywaniu płatności końcowej za święta w górach w Białym Dunajcu!
Dane naszej firmy:

Co to jest Bon Turystyczny?
Bon Turystyczny to narzędzie, które ma ułatwić polskim rodzinom wyjazd na wakacje i pośrednio wesprzeć osłabioną branżę turystyczną.

Kto może skorzystać z bonu i jaka jest jego wartość?
Z bonu będzie mogła skorzystać osoba, która w dniu wejścia ustawy w życie będzie miała przyznane prawo do świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego określonych w ustawie o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (mowa o tzw. 500+). Osoba ta będzie mogła również skorzystać z bonu, jeżeli od momentu wejścia w życie ustawy do 31.12.2021 r. nabędzie wyżej wymienione prawa określone w pkt 1 na dziecko, któremu wcześniej nie były one przyznane.

Bon przysługuje rodzinom z przynajmniej jednym dzieckiem i rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi, bez względu na wysokość dochodów oraz rodzaj zatrudnienia.

Ważną informacją jest również fakt, iż jest on świadczeniem zwolnionym od podatku i nie wylicza się go w wysokość dochodu.

Bon ten w wysokości 500 zł może otrzymać jednorazowo każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Poza tym dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje forma dodatkowego świadczenia uzupełniającego bon również w wysokości 500 zł. Jak odebrać bon turystyczny z ZUS?

Nie trzeba składać wniosku o bon turystyczny. Bon turystyczny należy aktywować elektronicznie za pośrednictwem serwisu PUE ZUS. W zakładce „Ogólny”, w menu bocznym będzie zakładka „Polski Bon Turystyczny”. „Aby aktywować bon, musisz podać swój aktualny adres e‑mail oraz numer telefonu komórkowego. Bon można aktywować w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami” – podaje ZUS.

Bon turystyczny. Jak płacić kodem?
W celu realizacji bonu do płatności za święta w górach w BIałym Dunajcu:
  • mailowo podają nam Państwo numer telefonu do osoby upoważnionej do płatności za pomocą Bonu Turystycznego, kod obsługi płatności, oraz kwotę, którą chcą Państwo zrealizować płatność za pomocą Bonu Turystycznego
  • w momencie realizacji płatności za pomocą Bonu Turystycznego kontaktujemy się z Państwem telefonicznie
  • po wprowadzeniu przez nas płatności do systemu ZUS otrzymują Państwo SMSem z ZUS kod potwierdzający
  • podają nam Państwo kod potwierdzający, my zatwierdzamy płatność.
Szczegółowe informacje i odpowiedzi na pytania:
Szczegóły rządowego programu dostępne są na stronach : https://bonturystyczny.polska.travel/ oraz https://www.zus.pl/.