Jeśli zdecydujesz się na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia w Białym Dunajcu, z pewnością nie musisz obawiać się nudy. To kurort, który ma sporo do zaoferowania osobom w każdym wieku, a także rodzinom z dziećmi. 

Święta to czas odpoczynku i radości z przebywania z bliskimi. Niestety, ci, który mają za zadanie je przygotować, najczęściej mają problem z cieszeniem się świąteczną przerwą, gdy lista zadań do zrealizowania się nie kończy. Trzeba posprzątać, przygotować stół, ugotować, wybrać prezenty, zaprosić gości…A gdyby tak uciec od tego wszystkiego i postawić na relaks? Jeśli zdecydujesz się na święta wyjazdowe, z pewnością możesz liczyć na taką możliwość. A jeśli wyjazd na Święta Bożego Narodzenia, to oczywiście góry – to one gwarantują najpiękniejszą scenerię i śnieg, który bezsprzecznie nadaje świętom magii. 

Pozostaje pytanie – gdzie wybrać się na święta w góry? Wiele zależy od tego, który region Polski jest Ci najbliższy. Możesz wybrać Karkonosze, Beskid, Podhale, Bieszczady – możliwości jest naprawdę sporo. Niemniej, to właśnie Podhale gwarantuje najlepiej przygotowaną infrastrukturę, bazę noclegową i katalog rozrywek, które uczynią te święta naprawdę wartymi zapamiętania.

Wędrowiec na szczycie góry
Zrelaksuj się w te święta!

Biały Dunajec – dlaczego warto?

Zakopane to całkiem duże miasto, stolica regionu, gdzie można wspaniale spędzić czas i zrobić sporo zakupów. Niekoniecznie sprawdzi się jednak jako baza noclegowa. Odwiedzający Podhale turyści najczęściej wybierają okoliczne miejscowości. Nie brakuje w nich wspaniałych pensjonatów i hoteli o wysokim standardzie. Jedną z takich miejscowości jest właśnie Biały Dunajec – wioska położona zaledwie 10 minut od Zakopanego, połączona z nim siecią transportu publicznego. W jej pobliżu można znaleźć wiele ośrodków narciarskich, przystosowanych do potrzeb amatorów sportów zimowych na różnych poziomach zaawansowania.

Biały Dunajec – wizyta w Termach Podhalańskich

Ważną atrakcją w tamtych rejonach są niewątpliwie Termy Podhalańskie – miejsce, w którym maluchy mogą się wyszaleć. Rodzice z kolei zaczerpną relaksu w licznych gorących basenach, jacuzzi i innych elementach tego wodnego parku. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwość kupienia biletów rodzinnych i grupowych sprawia, że ta przyjemność jest jeszcze tańsza, niż w zwyczajnym wariancie.

Biały Dunajec – kulig i imprezy góralskie

Nie zapominajmy też o kuligu – atrakcji, która dla wielu jest niezbędnym elementem zimowego wyjazdu w góry. W Białym Dunajcu znajdziesz wiele ośrodków organizujących kuligi połączone z ogniskiem. W okresie sylwestrowym często łączy się tego rodzaju atrakcję z imprezą w góralskim stylu, podczas której czas gościom uprzyjemnia autentyczna podhalańska kapela.

Psy w zaprzęgu ciągnące sanie
Kulig to jedna z licznych atrakcji czekających na Ciebie w Białym Dunajcu!

Biały Dunajec – kolacja wigilijna

Jeśli wybierasz się na święta do Białego Dunajca, z pewnością jesteś również zainteresowany organizacją wigilijnej kolacji. Możesz zarezerwować ją w jednej z licznych restauracji z kuchnią podhalańską, które zazwyczaj przygotowują menu kilka miesięcy do przodu. Zazwyczaj taką kolację wieńczy występ regionalnego zespołu.