Wybierasz się w Święta w góry w towarzystwie najmłodszych? Bez obaw – jeśli dobrze zaplanujesz wyjazd, z pewnością będziesz wspominać go przez wiele kolejnych lat. Sprawdź jakie atrakcje uwzględnić w kalendarzu!

Wyjazdy z dziećmi mogą być spontaniczne, jednak warto mieć w zanadrzu atrakcje, które uprzyjemnią im czas. Maluchy uwielbiają zimowe atrakcje i z pewnością spodoba im się wyjazdowa alternatywa dla świąt spędzanych w domu. W górach nie brakuje rozrywek, które uprzyjemnią czas najmłodszym. Co wybrać, aby bawiły się świetnie?

Nauka jazdy na nartach dla dzieci
Wykorzystaj świąteczny czas na naukę jazdy na nartach od najmłodszych lat!

Szkółka narciarska

Szkółki działają nawet w sezonie świątecznym – to przecież wtedy na stokach pojawia się sporo narciarzy i snowboardzistów, cieszących się przerwą w pracy, a także tych najmłodszych. Świąteczny wyjazd w góry z dzieckiem może więc okazać się świetnym pretekstem do wprowadzenia go w tajniki sportów zimowych. Warto znaleźć w tym celu szkółkę, która specjalizuje się w kształceniu najmłodszych. Nawet jeśli jesteś znakomitym narciarzem, możesz mieć bowiem problem z przekazaniem dziecku posiadanej wiedzy – potrzeba do tego umiejętności dydaktycznych.

Niektórzy rodzice uznają, że szkółka jest niepotrzebnym wydatkiem, skoro sami dysponują umiejętnościami. Jednak w większości przypadków prowadzi to do utrwalenia złych nawyków i ma negatywny wpływ na dalszy rozwój umiejętności dziecka. Dlatego, jeśli zależy Ci na jego szybkim progresie, lekcje z wykwalifikowanym nauczycielem to podstawa!

Kulig

Każde dziecko pokocha kulig! Uczestnictwo w takiej atrakcji to wspomnienie na całe życie. Miejsce w kuligu można zazwyczaj zarezerwować za pośrednictwem miejsca noclegowego, w którym się zatrzymujecie. Najczęściej wydarzenie tego typu zwieńczone jest ogniskiem, które maluchy wprost uwielbiają.

Dziecko bawiące się zabawkami
Wykorzystaj bawialnię jako miejsce, w którym Twoja pociecha może dać upust energii!

Bawialnia

Gdy potrzebujesz chwili odpoczynku, dobrym pomysłem może okazać się wizyta w bawialni. Tam maluch da upust swojemu nadmiarowi energii, a Tobie pozwoli odetchnąć. W kurortach zazwyczaj nie brakuje bawialni i pracowni dla dzieci, w których maluchy mogą uczestniczyć w warsztatach, podczas gdy rodzice cieszą się wspólnymi chwilami na stoku czy po prostu odpoczywają.

Termy

Trudno wyobrazić sobie zimową wizytę w górach bez odwiedzenia term! Dziesiątki zjeżdżalni, basenów, jacuzzi, ciepła woda w mroźny dzień – termy to znakomite urozmaicenie podczas zimowych wakacji, które z pewnością ucieszy Twojego malucha. W Tatrach term nie brakuje zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie.

A poza tym, oczywiście warto również znaleźć odrobinę czasu na słodkie lenistwo w rodzinnym gronie! Święta powinny być relaksującym okresem, gdy skupiamy się przede wszystkim na wzmacnianie relacji z bliskimi i odpoczynek. Dlatego warto wybrać miejsce, które będzie sprzyjać rodzinnemu relaksowi. Nie zapominajmy też o kolacji wigilijnej! Tę warto rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.