Marzą Ci się święta w górach w gronie rodzinnym? W naszym krótkim poradniku znajdziesz sugestie, gdzie warto wybrać się z dziećmi. Moc atrakcji zarówno dla dzieciaków, jak i rodziców gwarantowana!

Podróże są przyjemnym oderwaniem od rzeczywistości. Również w święta wiele rodzin decyduje się na wyjazd, szukając alternatywy dla typowych świąt, spędzanych w głównej mierze przy stole i na odpoczynku na kanapie. Jeśli masz ochotę na odmianę i zależy Ci na magicznej scenerii, góry z pewnością będą najlepszym wyborem z możliwych. Wybierając się w góry z dziećmi, warto oczywiście szukać miejsc, które spełniają określone kryteria. Do najważniejszych z nich należy:

Światełka świąteczne na choince
Jak wybrać odpowiedni lokal na spędzenie świąt z rodziną?

To tylko najważniejsze sugestie, które pomogą Ci właściwie dobrać miejsce do spędzenia świąt. Należy również pamiętać o tym, że jeśli planujesz świąteczną kolację wigilijną, warto upewnić się, co wchodzi w jej skład. Mowa tu nie tylko o samym menu, ale również dodatkowych atrakcjach, jak choćby występ ludowej kapeli. Ponadto, warto upewnić się, że lokal jest przyjazny dla dzieci.

Gdzie spędzić święta z dziećmi w górach – 3 najlepsze destynacje

Jeśli szukasz miejsca, które pokochają Twoje pociechy, a jednocześnie Ty, jako rodzic, będziesz miał możliwość w nim odpocząć, warto rozpatrzyć jego ofertę rozrywkową dostosowaną do potrzeb dzieci. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z wypełnieniem ich czasu zajęciami, które je rozwijają, a jednocześnie pozwalają się wyszaleć. 

Gdzie będzie to możliwe?

Biały Dunajec

Popularny kurort wśród miłośników Podhala. W Białym Dunajcu znajdziesz pensjonaty przyjazne dzieciom, których infrastruktura jest dostosowana do potrzeb najmłodszych. A poza tym? Twoje maluchy na pewno ucieszą się z wizyty w Termach Podhalańskich, gdzie w bezpiecznych warunkach mogą pozbyć się nadmiaru energii w parku wodnym pełnym zjeżdżalni i innych atrakcji. Mali miłośnicy narciarstwa mogą skorzystać z wyciągów, dostosowanych do potrzeb najmłodszych.

Góralska chata
Poznaj najlepsze kurorty w górach!

Zakopane

To największy polski kurort, więc nie każdy rodzic będzie chętny do spędzenia tam wakacji. Warto jednak pamiętać, że Zakopane jest znakomicie przystosowane do potrzeb najmłodszych. Wybierając się w tamte rejony, możesz przebierać w ofertach noclegowych. Na dzieciaki czekają bawialnie, place zabaw, aquaparki i termy. Jeśli szukasz odrobiny spokoju, możesz wybrać sąsiednią Białkę Tatrzańską.

Polańczyk

A może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady? Ten pomysł wcale nie wydaje się taki zły, zwłaszcza jeśli szukasz miejsca do spędzenia świąt w górach z dziećmi. Polańczyk to dość duży kurort, który jednak wyróżnia się zrelaksowaną atmosferą, co sprawia, że uwielbiają go rodzice maluchów. Nie brakuje tam również infrastruktury dostosowanej do potrzeb najmłodszych.