Organizacja kolacji wigilijnej w domu to zadanie, które wymaga dużej mobilizacji i sporej ilości planowania. A jak przygotować się do niej, jeśli wybierzesz zorganizowanie świąt poza domem, w górach? W takim wypadku pracy jest znacznie mniej, a przyjemności – więcej!

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z bliskimi przy wspólnym stole, dzieląc się opowieściami i ciesząc się ich obecnością. To jednak również intensywne przygotowania – w tym gotowanie pracochłonnych potraw, szykowanie zastawy i dekoracji. Osoby, na których barkach spoczywa ten obowiązek, często z niepokojem zaglądają w kalendarz. A gdyby tak w tym roku – dla odmiany – przekazać te przygotowania w cudze ręce? I to w niebylejakim miejscu – uwielbianym przez miłośników górskich szlaków Białym Dunajcu.

prezenty bożonarodzeniowe
Organizacja świąt poza domem wcale nie musi być trudna!

Święta w Białym Dunajcu – dobry pomysł na alternatywną Wigilię

Czy można wyobrazić sobie piękniejszą scenerię dla wigilijnej kolacji niż górskie szczyty i korony świerków i sosen pokryte śniegiem? Dla wielu osób spędzenie Świąt Bożego Narodzenia w takich okolicznościach to prawdziwe spełnienie marzeń, tym bardziej jeśli są fanami sportów zimowych. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem narciarstwa czy snowboardingu, z pewnością nie będziesz żałować wyboru tej formy spędzenia świątecznej przerwy. No dobrze, ale czy miłośnicy tradycji będą mieli możliwość organizacji pełnoprawnej kolacji wigilijnej podczas wizyty w Białym Dunajcu? Oczywiście – restauracje są znakomicie przygotowane na tę okoliczność i chętnie zajmą się przyszykowaniem Wigilii za Ciebie!

Kolacja wigilijna w Białym Dunajcu – kiedy zacząć przygotowania?

Jeśli rozważasz organizację kolacji wigilijnej w Białym Dunajcu, warto zacząć przygotowania jeszcze wczesną jesienią. Pierwszym krokiem powinno być oczywiście przejrzenie ofert restauracji, które oferują klientom ofertę wigilijną. Zazwyczaj przygotowywana jest ona jeszcze późnym latem, aby możliwe było podjęcie decyzji z wyprzedzeniem.

Warto porównać ze sobą oferty pod kątem ceny, ale też różnorodności dań. W związku z rosnącymi wymaganiami rynku, restauratorzy stają się coraz bardziej elastyczni, oferując klientom menu, które można dowolnie dostosować do wymagań uczestników kolacji. Oznacza to, że w ich ofercie znajdziesz również warianty wegetariańskie, a nawet wegańskie. Oczywiście, należy się upewnić co do takiej możliwości jeszcze przed złożeniem zamówienia.


Nie masz stuprocentowej pewności co do tego, ile osób będzie uczestniczyć w kolacji? Zazwyczaj nie ma konieczności opłacenia całkowitej kwoty z góry – wystarczy wpłata zaliczki. Warto jednak odpowiednio wcześniej upewnić się co do liczby gości – w innym przypadku może zabraknąć miejsc.

Kolacja wigilijna w Białym Dunajcu – ile może kosztować?

Organizacja kolacji wigilijnej w restauracji zwykle rozliczana jest od osoby. W menu uwzględniona jest ilość oraz rodzaj dań. Zazwyczaj koszt takiego wariantu nie przekracza 100 zł za osobę. Restauracje zapewniają również dodatkowe atrakcje, takie jak koncert góralskiej kapeli. Nie jest to jednak regułą, dlatego należy skonsultować to z lokalem.

Otwórz czat
1
Czatuj z nami!
Scan the code
Dzień Dobry! 👋
W czym możemy pomóc?