Święta to wspaniały czas, który warto spędzić w gronie bliskich osób. Samo miejsce również nie jest jednak bez znaczenia. Czy myślałeś już o tym, by spędzić je w górach? Podpowiadamy, dlaczego warto się na to zdecydować.

Święta Bożego Narodzenia można spędzać różnie. Niektórzy są na tyle przywiązani do tradycji, że nie wyobrażają sobie spędzenia ich w innym miejscu, niż dom własny lub swoich bliskich. Inni z kolei traktują świąteczną przerwę w pracy jako wspaniały pretekst do krótkiego wyjazdu, a same zwyczaje związane z Wigilią i Bożym Narodzeniem mają dla nich drugorzędne znaczenie. Jedno jest pewne – trudno o bardziej zjawiskowe miejsce do spędzenia świąt niż góry. Większość osób marzy o tym, aby choć raz w swoim życiu zorganizować świąteczny wyjazd zimowy. A przecież nic w tym trudnego! Wystarczy zacząć planować nieco wcześniej niż zwykle.

Polskie szczyty górskie
Spędź zjawiskowe święta pośród górskich krajobrazów!

Święta w górach – odpoczynek i adrenalina w jednym

W okresie świątecznym w górach można spotkać oczywiście przede wszystkim miłośników jazdy na nartach i snowboardzie. Przerwa bożonarodzeniowa to dla amatorów sportów zimowych znakomity pretekst do spędzenia kilku dni na stoku. A że przy okazji można również celebrować świąteczne uroczystości? Cóż, świetnie się składa!

Podczas świąt ośrodki narciarskie działają pełną parą. Jeśli więc rozważasz wyjazd łączący w sobie uprawianie zimowych sportów i celebrację wigilijnej kolacji, nic nie stoi na przeszkodzie! Wystarczy zacząć rozglądać się za restauracją, która ją zorganizuje, jeszcze jesienią, aby wybrać najlepszą ofertę.

Las iglasty pokryty śniegiem
Sporty zimowe i celebrowanie świątecznych uroczystości w jednym? Czemu nie!

Święta Bożego Narodzenia w górach – zimowa sceneria gwarantowana

Powiedzieć, że w ostatnich latach zima zdecydowanie nas nie rozpieszczała, to nie powiedzieć nic. Polska pogoda już od dobrych kilku lat robi nam psikusa, serwując bezśnieżne święta. I choć najważniejsze jest oczywiście wspaniałe towarzystwo, to jednak właśnie sceneria w dużej mierze decyduje o magii świąt. Same zapachowe świeczki, światełka i świąteczne dekoracje nie załatwią sprawy – to śnieżny krajobraz wprowadza tę niezwykłą atmosferę, na którą tak czekamy. Jeśli jesteś miłośnikiem śnieżnych świąt, jedyne miejsce w Polsce, gdzie możesz się ich spodziewać na 100%, to góry. 

Święta w górach – nie wszystko na Twojej głowie

Gdy organizujemy święta w domu, często wszystko – począwszy od zapraszania gości po gotowanie i dobór prezentów – spoczywa na naszych barkach. Decydując się na święta poza domem, siłą rzeczy oddajesz część organizacyjną w cudze ręce. I choć z pewnością będzie to kosztować nieco więcej, niż organizacja Wigilii w domu, warto zdecydować się na takie rozwiązanie przynajmniej raz w życiu, aby cieszyć się świętami bez jakichkolwiek zmartwień!