Sylwestrowa impreza w górach? Brzmi jak przepis na wspaniałą zabawę w pięknych okolicznościach przyrody! Sprawdź, jak zaplanować Sylwestra idealnego w rodzinnym gronie, wybierając się w polskie góry.

W dzisiejszych czasach Sylwester spędzany jest na wiele różnych sposobów. Jedni preferują wystawne bale, jeszcze inni imprezy klubowe lub domówki. Niektórzy z kolei w ogóle rezygnują z imprezy w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, wybierając maraton filmowy lub koncert czy wizytę w operze. Jedno jest pewne – wszyscy chcemy spędzić ten czas w sposób wyjątkowy. Można o to zadbać, wybierając wyjątkową lokalizację – na przykład góry. Trudno o lepszą scenerię dla wejścia w kolejny rok niż ośnieżone szczyty i bajkowy krajobraz zimowego raju. Jak spędzić Sylwester w górach? Podpowiadamy krok po kroku, jak zaplanować taki wyjazd.

Fajerwerki
Spędź Sylwestra w wyjątkowy sposób!

Krok pierwszy – wybierz miejsce

Dobry dobór lokalizacji to podstawa. Zacznij oczywiście od miejscowości. Chętnie wybieranym podhalańskim kurortem, sprzyjającym rodzinnym wyjazdom, jest Biały Dunajec. Rozbudowana baza noclegowa sprawia, że łatwo można wybrać interesujący Cię wariant, nawet jeśli wybierasz się w góry kilkunastoosobową grupą. Pensjonaty, hotele – możliwości jest sporo. Wybierając miejsce noclegowe, warto mieć na uwadze to, jak planujecie się bawić. Jeśli zależy Wam na prywatnej imprezie, najlepszym pomysłem  będzie wynajęcie wolnostojącego domku, co zredukuje ryzyko problemów z sąsiadami. 

Krok drugi – zdecyduj się na rodzaj imprezy

Możesz wybierać spośród wielu opcji. Popularną formą spędzania Sylwestra są imprezy w karczmach, z wynajętym zespołem czy Djem. Możesz również znaleźć hotel, w którym organizowany jest bal dla gości. 

Popularne są imprezy typowo góralskie, które mogą znakomicie sprawdzić się jako atrakcja dla całej rodziny. Są one organizowane wewnątrz lub na świeżym powietrzu. Często ich elementem jest również kulig z ogniskiem. Wybór takiego sposobu spędzenia Sylwestra gwarantuje wspomnienia na całe życie! Kapela góralska wniesie sporo świeżej energii do celebracji sylwestrowej nocy. A o północy możesz oczywiście liczyć na pokaz fajerwerków. 

Możesz również oczywiście zdecydować się na spędzenie imprezy w wynajętym domku. To znakomita opcja zwłaszcza dla większych grup czy rodzin  z małymi dziećmi, które niekoniecznie mają ochotę na spędzanie imprezy w lokalach.

Dziecko bawiące się zimnymi ogniami
Sylwester z rodziną w niesamowitej scenerii!

Krok trzeci – zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem

Zasada jest prosta – im później rezerwujesz, tym więcej płacisz. Ponadto, decydując się na późniejszą rezerwację, nie masz gwarancji, że miejsca noclegowe czy imprezowe nie zostaną wyprzedane. Dlatego zawsze zalecamy wcześniejsze wykupienie miejsc, aby mieć zagwarantowany udział w zabawie. 

Jeśli wybierasz się na Sylwestra w góry z dziećmi, ale jednocześnie zależy Ci na zabawie, możesz wybrać wariant z osobnym balem dla dzieci i animacjami. Dzięki temu maluchy również będą się wspaniale bawić i na pewno nie będą narzekać na nudę. Możecie również wypełnić dzień i wieczór szeregiem innych atrakcji, takich jak wizyta w termach.